Duvar Kağıdı

Kılıç Dekorasyon olarak sizlere kusursuz hizmet vermek için tüm ekibimizle en hızlı bir şekilde istediğiniz gibi sizlere aldığınız hizmeti teslim etmektir.

Duvar Kağıdı

Boyadan sıkılan kimseler farklılık ve daha canlılık katmak istedikleri için genellikle Duvar Kağıdı yaptırmaktadırlar. Duvar Kağıdı mekana farklı bir hava ve tarz katmaktadır. Günümüzde sıkça kullanılan duvar kağıtlarının bir çeşitleri vardır.

Duvar Kağıdı çeşitlerini anlamak için Duvar Kağıdını oluşturan alt ve üst katmanları açısından incelemeliyiz.

Alt katman malzemesi kağıt, nonwoven (elyaf), fabric-backed (osnaburg)

Üst katman ise kağıt, nonwoven (elyaf), vinil, tekstil (kumaş) olabilir.

VİNİL Duvar Kağıdı:

Silinebilirliği ve dayanıklılığı özelliğinden dolayı yaygın kullanılan türdür. Üst yüzeyi PVC ile kaplı olduğundan dokulu bir yapıya sahiptir.

Solid,Expanded (blown) vinil tipleri vardır.

Arka katmanı kağıt, nonwoven, osnaburg olabilir. 3 boyutlu görünüm kazandırmak mümkündür. (örnek: AG Dekorasyon’un Sienna, Decadence Duvar Kağıdı koleksiyonları)

Fabric-backed (osnaburg) vinil duvar kaplamaları ‘commercial wallcovering’ sınıflandırması içinde değerlendirilir.

Vinil ve osnaburg malzemelerinin içeriğinden ve yanmaya karşı direncinden dolayı yüksek trafik alan özellikle otel lobi alanları, hastaneler, bina girişleri gibi ortamlarda kullanılır.

Duvar Kağıdı İsteğe bağlı olarak anti-bakteriyel özellik de kazandırılabilir.

Bu Duvar Kağıdı türünün seçiminde uygun bakım yapıldığında uzun süreli kullanımı mümkündür.

Enleri ortalama 137 cm olduğundan uygulamanın daha kısa sürede yapılmasına olanak verir.

Rulo boyu ortalama 30 metredir.

Uluslararası yangın, dayanıklılık, mikrop barındırmama standartlarına uygun türleri vardır.

KAĞIT Esaslı Duvar Kağıdı:

Alt ve Üst katmanın da kağıt olduğu türdür.

Üzeri Vinil kaplı olmadığından az nemli bezle silinmesi önerilir. Bebek ve çocuk odalarında genelde kullanılır.

NONWOVEN (elyaf) Duvar Kağıdı:

Günümüzdeki duvar kağıdı teknolojilerine baktığımızda özellikle Avrupa ülkelerinde nonwoven Duvar Kağıdı çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüzde bilinçli tüketiciler vinil yerine alt ve üst katmanı nonwoven (elyaf) Duvar Kağıdı tercih etmektedirler.

Yapıştırıcı duvara sürüldüğünden Duvar Kağıdı uygulaması ortamın son derece temiz kalmasına olanak verdiği gibi nonwoven malzeme özelliği gereği duvardan özenle sökülmesi durumunda aynı duvar kağıdı farklı bir mekanda da kullanılabilme olanağı sunar.

TEKSTİL Duvar Kaplamalar

İçeriği keten, pamuk, ipek, sentetik lifler (viskoz,akrilik, polyester) ya da bunların kombinasyonları olan üst katmana sahiptir.

Alt katman ise genelde nonwoven (elyaf) nadiren kağıt olabilmektedir.

Uygulama tekniği oldukça zor olup itinalı kullanımı gerekli kılar.

Maliyetleri diğer kağıtlara göre oldukça yüksektir.

DOĞAL Duvar Kaplamaları

Hasır, mantar, kağıt lifleri, mika, taş ve porselen gibi doğal malzemelerin özel üretim teknikleri uygulanarak sıkıştırılmasından elde edilir.

Uygulaması ve temizliği oldukça zordur.

decor-service-details

Diğer Hizmetlerimiz

15 yıllık profesyonel tecrübemizle

Dekorasyonun amacı yenilik, modern dizayn ve rahat yaşam alanlarının kullanımının sağlıklı ve kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Dekorasyon gereksinimlerinin en başta gelen nedenleri; taşınmalar, eski yapı, ömrünü tamamlamış olan dekorasyon, iç ve dış etkenlerden kaynaklı ısı kayıpları, pis ve rutubetli görüntü ve koku ve yeni oluşum bunlar hepsi birer dekorasyon için nedendir. Dekorasyon sadece iç mimari bir yapı değişikliği değildir, dekorasyon şu anlamları da ifade etmektedir temizlik, sağlıklı yaşam alanları, konfor, kurumsallık, gösteriş gibi anlamları da içinde bulundurmaktadır. Çünkü evinizin iç boyası eskidiğinde alçı ve boya ile yenilenmesi gerekmektedir bu ev dekorasyonun temizliği ve insan sağlığı için oldukça önemlidir yada banyonuzun tavanında oluşan rutubet ve kokular oluşması bir dekorasyon ihtiyacı doğurmaktadır. Siz değerli müşterilerimize Ankara Kılıç Dekorasyon firması olarak 15 yıldır hizmetimiz daima kaliteli, dürüst ve müşteri memnuniyeti ile sağlamaktayız. 0542 628 48 07 Numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kılıç Dekorasyon olarak vermiş olduğumuz hizmetler Anahtar Teslim Tadilat Dekorasyon başta olmak üzere Kartonpiyer & Stropiyer, Alçıpan, Asma Tavan, Bölme Duvar, Taşyünü Tavan, Klipin Tavan, Gergi Tavan, Boya Badana, Duvar Kağıdı, Dekoratif Sıva, Dış Cephe Isı Yalıtım, Isı Yalıtım Comfort Sistemleri, Laminat Parke, Elektrik Tesisatı alanlarda  Ankara’da bulunan firmamız dekorasyon ustaları ile sizlere kaliteli ürün kaliteli işçilik ile daima hizmet vermektedir.  Bize 0542 628 48 07  numaralı telefonumuzdan veya bilgi@kilicdekorasyon.com mail adresimizden ulaşabileceğiniz gibi sitemizin sol alt kısmında yer alan whatsapp hattımızdan da tek tıkla kolayca ulaşabilirsiniz . Ev tadilat dekorasyon alanında deneyimli ekip tarafından keşif edilen evlerinizin dekoru için en uygun fiyat ve en kaliteli iş garantisi ile sizlere Ankara Kılıç Dekorasyon firması olarak ev dekorasyonunuz için bizlerden teklif & bilgi alabilirsiniz.