Lorem ipsum dolor sit amet, cibo mundi ea duo, vim exerci phaedrum. There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have alteration in some injected or words which don’t look even slightly believable.

SORU: Oturma odamız için boya renklerini araştırmaya saatler harcadık ve sonunda kömür grisine karar verdik. İnternete odamızın fotoğrafını yükleyerek rengi uyguladık, sonra da alıp odayı boyamaya başladık. Boyarken beklediğimizden daha koyu bir renk olduğunu gördük ama kuruyunca daha açılacağını düşündük. Ama malesef olmadı. Daha açık bir tonda yeniden boyamak istiyoruz, ancak koyu boya üzerinde numuneleri test etmek doğru olmayacağından ve bir kez daha istemediğimiz bir renkle karşılaşmaktan endişe ediyoruz

All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. It uses a dictionary of over 200 Latin words, combined with a handful of model sentence structures, to generate Lorem Ipsum which looks reasonable.

CEVAP: Çevrimiçi araçlar bir rengin nasıl görüneceğine dair size bir fikir verebilir, ancak kesin olarak bilmek için onu duvarlarınızda görmeniz gerekir. Çünkü bir odanın aydınlatması ve mobilyasına bağlı olarak gölgeler önemli ölçüde değişiklik gösterir. Duvarınıza iki büyük beyaz kağıt yapıştırın ve sevdiğiniz iki rengi bunlara uygulayın. Birkaç gün duvarınızda kalsın, hatta farklı duvarlara yerleştirip tekrar bakın. Bu şekilde rahatlıkla karar verebilirsiniz. Ancak yeniden boyamaya başlamadan önce koyu rengi kapatabilmek için mutlaka astar boya atın. Daha profesyonel bir çözüm için Kılıç Dekorasyon Boya Badana Ustası profesyonel çalışma ekibimiz ile bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Efektli Boya Teknikleri

Renk beklediğinizden daha açık ya da koyu olduysa, üzerine daha açık ya da daha koyu renkler ile efekt verebilirsiniz. Süngerleme, renk yıkama gibi boya teknikleri işinize yarayacaktır. Arka plandaki renk kalırken, üzerine efekt ile daha aydınlık ya da daha koyu renkli bir etki oluşturabilmek mümkündür.

Karıştırma Yöntemi İle Yanlış Boyayı Değiştirmek

İlk olarak karıştırma yöntemi ile yanlış seçilen boya rengini değiştirmeyi ele alalım. Henüz duvarlarınızı boyamadıysanız şanslısınız. Satın aldığınız boyanın içine farklı bir ton katabilirsiniz. Beyaz ile rengini açıp, siyah ile koyulaştırabilirsiniz. Bunun için istediğiniz tonu elde edene kadar renk eklemeniz yeterli.

Aydınlatma

Duvarlarınızı boyadınız ancak istediğiniz tonda değil. Böyle bir durumda odadaki aydınlatmayı ayarlamak büyük bir fark oluşturabilir. Boya beklediğinizden daha parlak görünüyorsa, ışığın ayarını biraz azaltabilirsiniz. Bu şekilde parlaklık azaltılabilir.

Oda karanlık ya da donuk görünüyorsa aydınlatmayı arttırarak daha parlak bir renk elde edebilirsiniz. Ayrıca aplikler ya da ekstra masa lambaları kullanabilirsiniz.